Jak dbać o skórę latem?

Każde lato to wyzwanie dla naszego organizmu i – przede wszystkim – skóry. Wysokie temperatury i promienie słoneczne, choć przyjemne, mogą negatywnie wpływać na jej stan. Dlatego poświęć trochę czasu na to, żeby przez całe wakacje, a także wczesną jesienią cieszyć się gładką, czystą i nawilżoną cerą. Dziś przedstawiamy kilka pomysłów na to, co powinno wchodzić w zakres letniej pielęgnacji skóry.

Krok pierwszy: oczyszczanie i nawilżanie

Im wyższe temperatury, tym nasze gruczoły łojowe pracują sprawniej. Problem w tym, że to często wiąże się z zapychaniem porów, a nawet nasileniem trądziku. Dlatego też w pierwszej kolejności należy zadbać o to, by skóra była czysta, jednak z wykorzystaniem możliwie najlżejszych kosmetyków. Oczyszczanie zarówno skóry twarzy, jak i całego ciała, należy przeprowadzać regularnie. Jeśli chodzi o twarz, to dwa razy dziennie – rano i wieczorem, z uwzględnieniem demakijażu. W przypadku reszty ciała, dobrze jest zadbać o codzienny prysznic.

Poza oczyszczaniem, latem nie można zapominać o nawilżaniu. Choć może się wydawać, że skóra jest mniej sucha, to traci ona bardzo dużo wody. Dlatego też należy pamiętać o lekkich kremach do twarzy (najlepiej z filtrem UV, chroniącym przed nadmierną ekspozycją skóry na promienie słoneczne), a także o balsamach do ciała. Nawilżanie należy też przeprowadzać od wewnątrz, przez uzupełnianie wody w organizmie. Latem dobrze jest pić więcej, niż w pozostałych porach roku.

Krok drugi: usuwanie martwego naskórka

Wykonywanie peelingów latem często budzi wątpliwości. Faktycznie, głębokie złuszczanie może powodować przebarwienia. Na szczęście korzystanie z kwasu mlekowego, lub migdałowego nie tylko da oczekiwane efekty, ale dodatkowo znormalizuje skórę, która latem ma jeszcze większe skłonności do przetłuszczania. O peelingu warto pomyśleć jeszcze przed wakacjami – tak, by kontakt ze słońcem skórze nie szkodził, a przy okazji kończył się ładną, równomierną opalenizną.

Krok trzeci: antyoksydanty

Latem najprościej o utratę włókien kolagenowych, a także niszczenie kwasu hialuronowego. Dlatego też należy zadbać o to, by w składzie stosowanych kosmetyków możliwie najczęściej pojawiały się antyoksydanty. Jednak odpowiednie kosmetyki to połowa sukcesu. Antyoksydanty powinny znaleźć się również w naszej diecie. Dlatego latem należy odwiedzać targowiska jeszcze częściej, niż drogerie. Warto też dbać o uzupełnianie diety w kwasy Omega-3, które znajdziemy w olejach, a także rybach i owocach morza.

Krok czwarty: profesjonalne zabiegi

Wbrew pozorom, latem wcale nie trzeba rezygnować z zabiegów wykonywanych profesjonalnymi urządzeniami kosmetycznymi. W przypadku niektórych – oczywiście – ekspozycja na słońce nie jest wskazana, jednak wciąż możliwe jest korzystanie z takich zabiegów, jak infuzja tlenowa. W jej czasie, za pomocą tlenu hiperbarycznego, do głębokich warstw skóry wtłacza się niezbędne składniki – takie, jak kwas hialuronowy, witamina C, a także ekstrakt z rokitnika, czy też retinol i wiele innych. Infuzja tlenowa gwarantuje skórze piękny, młody wygląd, jędrność i gładkość, a przy tym nie wymaga rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu możesz wrócić bez żadnych przeszkód do swoich letnich aktywności.